Tillbaka till samtliga rapporter

Fortfarande oljespill?

Rapporterat av Android i kategorin Vägar (Riksvägar/Trafikverket), anonymt 19:08, fre 7 augusti 2020

Skickades till Trafikverket, 2 dagar, 14 timmar, 51 minuter senare

Skyltning "Halt väglag + oljespill" ej längre adekvat. I mitt tycke viktigt att ta bort varningsskyltar som "tjänat ut".

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för din anmälan. Ärendet är framfört till Trafikverket som i detta fall ansvarar för skyltningen. Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 09:58, mån 10 augusti 2020

  • *Kategori ändrat från ‘Vägmärken och skyltar’ till ‘Vägar (Riksvägar/Trafikverket)’*

    Postat anonymt 09:58, mån 10 augusti 2020

  • Frågeformulär ifyllt av rapportören

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 15:15, mån 7 september 2020

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.