Tillbaka till samtliga rapporter

10 meter lång vattenpöl året runt vid regn, inget fall mot brunn

Rapporterat i kategori Vägar (Övriga) av Jessica kihlstedt, 14:58, mån 2 november 2020

Skickades till Skurups kommun, 2 minuter senare

Problemet har funnits i flera år, blivit värre.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Vi tittar på detta och ser om vi kan lösa det så snabbt som möjligt

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 15:46, mån 2 november 2020

  • Fortfarande öppen, via enkät, 20:28, tis 1 december 2020

  • Då kan ni ju åtgärda det vttenproblemet som jag anmält en gång på gc Saritslöv efter Långgatan, där stigen går diagonalt. Precis i börja står det alltid en sjö där man ska gå. Ni tyckte att det var åtgärdat, vet inte om det räcker att titta på det eller ni kanske behöver lägga ny sättgrus under markstenen så det bli lite rakare och framför allt torrare att gå.

    Postat av Lena Jeppsson 17:34, tis 15 december 2020

  • Hej, Vi kommer att åtgärda detta, kan tyvärr inte säga när då asfaltverken stänger ner över vintern.

    Postat anonymt 08:10, ons 16 december 2020

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?