Tillbaka till samtliga rapporter

Parkeringsproblem på Vaktgatan

Rapporterat i kategori Parkering av Urban Johansson, 17:25, tors 19 november 2020

Skickades till Skurups kommun, 4 minuter senare

Det råder djungelns lag beträffande parkeringar på Vaktgatan mellan gamla brottarlokalen och badets parkering. Vissa perioder så står trafiken helt stilla pga alla som parkerar på båda sidor av gatan. Jag föreslår att man förbjuder fordon att stanna på västra sidan av gatan.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Fortfarande öppen, via enkät, 13:01, ons 30 december 2020

  • Tack för förslaget. Vi har skickat vidare förslaget till trafikavdelningen, som kommer ta del av detta vid framtida utredningar.

    Mvh Kommunteknik

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 09:30, fredag 15 januari 2021

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?