Tillbaka till samtliga rapporter

Skotta och sanda handikappsparkering

Rapporterat av Android i kategorin Vägar (Riksvägar/Trafikverket), anonymt 12:06, fre 8 januari 2021

Skickades till Trafikverket, 4 timmar, 34 minuter senare

Handikappsparkeringen längs med lokalbanan skottas inte. Svårt att använda den när det är mycket med snö på den.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • *Kategori ändrat från ‘Vinterväghållning’ till ‘Vägar (Riksvägar/Trafikverket)’*

    Postat anonymt 16:35, fre 8 januari 2021

  • Tack för anmälan! Ansvaret ligger hos Trafikverket så vi överför ärendet till dem, hälsningar kontaktcenter

    Postat anonymt 16:36, fre 8 januari 2021

  • Snön är borta nu.

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 23:24, fre 19 mars 2021

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.