Tillbaka till samtliga rapporter

GC ej grusad

Rapporterat av Android i kategorin Vägar (Riksvägar/Trafikverket), anonymt 08:17, tisdag 12 januari 2021

Skickades till Trafikverket, 1 timme, 33 minuter senare

Helt då nu entreprenör endast saltat, Isgatan nu

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Kategori ändrat från ‘Vinterväghållning’ till ‘Vägar (Riksvägar/Trafikverket)’

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 09:46, tisdag 12 januari 2021

  • Hej och tack för anmälan! Vägen tillhör trafikverket så ärendet överförs dit, hälsningar kontaktcenter

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 09:46, tisdag 12 januari 2021

  • Mer sällan det blir återkopplingar att något är löst än att det blir det, i stort sett bara gällande belysning som ej fungerar. Trafikverket har svarat några gånger att de informerat sin entreprenör men ej att det varit åtgärdat.

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 10:52, tisdag 9 februari 2021

  • Tack för din anmälan. Då detta är en statlig väg som tillhör Trafikverket skickas din anmälan till dom.

    Postat anonymt 13:17, tisdag 9 februari 2021

  • Se mer info här; https://www.trafikverket.se/ om-oss/ kontakt/

    För bäst kontakt så vänligen hör av dig direkt till trafikverket. Dem nås på 0771-921 921, hälsningar kontaktcenter

    Postat anonymt 13:47, tisdag 9 februari 2021

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?