Tillbaka till samtliga rapporter

Dumpat matavfall på parkeringsplats samt massa skräp i buskar

Rapporterat i kategori Nedskräpning av Karin olsson, 10:10, måndag 3 maj 2021

Skickades till Göteborgs kommun, 4 minuter senare

Skräpet i buskarna längs med staketet runt rambergsrinken/lundbybadet har legat i månader. Ser att senast anmälan var iaf februari. Alltså, inget har gjorts. Dessutom har någon nu bara dumpat restavfall från sin taket away. Detta lockar till sig råttor och ser mycket tråkigt ut för allmänheten. Detta är en central plats och bör inte innehålla såhär mycket skräp. Gör inte kommunen något? Får aldrig några svar, eller se att det städas. Lika skräpigt varje gång.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?