Tillbaka till samtliga rapporter

Skräp som legat sedan månader har nu klippts sönder i småbitar över hela gräsmattorna.

Rapporterat i kategori Park av Karin olsson, 19:39, måndag 31 maj 2021

Skickades till Göteborgs kommun, 1 minut senare

Skräp samt skyltar (som sats upp av häcken bk) som anmälts i månader tillbaka har nu blivit sönderklippt. Detta ser mycket tråkigt ut och blir omöjligt att plocka upp. Hur kan detta tillföra stadsbilden något positivt? Vet inte kommon/entreprenörer hur en sköter grönområden. Skam att skattepengar slösas på inkompetent gräsklippning. Städa upp, det ligger vassa bitar frånglas/aluminium/hårdplast som kan verka skadligt på mjuka fötter.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?