Tillbaka till samtliga rapporter

Sönderklippt skylt mm

Rapporterat i kategori Park av Karin olsson, 07:11, tisdag 1 juni 2021

Skickades till Göteborgs kommun, 3 minuter senare

Sönderklippt skylt mm. Ligger små bitar av papper och plast utspritt över hela gräsmattan. Ska det se ut så här inne i stan? Har man inga andra rutiner för gräsklippning än att klippa ned skyltar, pappersmuggar och pappers/plastpåsar med gräset? Är det så svårt att få till att plocka skräpet INNAN man klipper gräset?

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?