Tillbaka till samtliga rapporter

Gustaf Dalensgatan 9b

Rapporterat av Android i kategorin Park av Margaretha Frey, 12:26, måndag 20 september 2021

Skickades till Göteborgs kommun, 3 minuter senare

Hej Nu är gatan återigen igenvuxen av ogräs bland gatstenarna. För 1 år sedan var ni här och tog bort vegetationen, men ni behöver gör det mer långsiktigt t ex med gasolbränning eller ättika. Snälla gör det snarast för i ogräset samlas också skräp och FIMPAR - ser bedrövligt ut. Vill också veta hur ni tänker lägga upp en kontinuerlig skötsel av gatan då många vistas och passerar här och tyvärr slänger skräp och fimpar hej villt. Så ängsgräsmatta i mittenplanteringen på gatan så behöver denna yta ingen klippning med automatisk plaststrimling som det tyvärr blir idag vid klippningen. Mvh Margaretha

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Ingen reaktion what so ever dåligt!!@@@

    Postat av Margaretha Frey 21:14, måndag 18 oktober 2021
    Fortfarande öppen, via enkät

  • Tyvärr ingen feedback alls, fungerar detta sätt att rapportera till kommunen börjar jag undra. Ni får gärna återkomma med era egna funderingar fixamingata.se. Mvh Margaretha

    Postat av Margaretha Frey 18:29, tisdag 16 november 2021
    Fortfarande öppen, via enkät

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?