Tillbaka till samtliga rapporter

Gatlyktan fungerar ej.

Anonym rapport i kategori Gatubelysning, 15:36, fre 24 september 2021

Skickades till Kil, 3 minuter senare

Kan inte säga helt säkert hur länge sedan det var som belysningen slutade fungera men det är nog någon månad sedan.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej, tack för ditt meddelande. Lampan är felanmäld. Med vänlig hälsning Annelie Kils kommun.

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 08:37, fre 1 oktober 2021

  • Fortfarande öppen, via enkät, 16:04, fre 22 oktober 2021

  • Jag har haft en kontakt med kommunen där jag fick besked om att felanmälan skulle vidarebefordras till den det rörde. Har inte hört något sedan dess och gatlyktan är fortfarande trasig.

    Postat anonymt 16:29, fre 19 november 2021
    Fortfarande öppen, via enkät

  • Hej, lampan är felanmäld till Vattenfall som sköter belysningen åt kommunen. De har arbetat i kil med belysningen hela veckan och blir här även nästa. Lampan utanför dig kommer säkert med då. Med vänlig hälsning Annelie Kils kommun.

    Postat anonymt 17:11, fre 19 november 2021

  • Hej, nu ska belysningen fungera igen. Med vänlig hälsning Annelie Kils kommun.

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 10:32, tors 25 november 2021

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?