Tillbaka till samtliga rapporter

Vägsten nedkörd

Rapporterat av iOS i kategorin Vägar (Riksvägar/Trafikverket), anonymt 20:29, torsdag 7 oktober 2021

Skickades till Trafikverket, 1 minut senare

Et ser ut som om den vårdlösa maskinen som slår vägkanten raserat vägstenen. (Den våldsamna masinen hade ner en av våra hörnstenar i muren vid vår fastighet- så jsg vet vad de dör kedjorna kan pstadkomma!)

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Det ser ut som man rest stenen provisoriskt, men det behövs väl göras om ordentligt om det skall bli bra?

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 21:08, torsdag 4 november 2021

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?