Tillbaka till samtliga rapporter

Halkbekämpninh

Anonym rapport i kategori Vägar (Övriga), 11:28, fredag 14 januari 2022

Skickades till Kil, 2 minuter senare

Har ni slutat med halkbekämpning av vägarna i bostadsområden? En gång har det skett i år och vägarna är glashala så man knappt kan ta sig till gångvägarna ens. Eller till postlådan för den delen. Barnen ska ta sig till skolan säkert!!! Plogningen är också mycket sämre än förra året! Görs alldeles för sent!

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej, tack för din åsikt. Jag ska förmedla den till de berörda. Med vänlig hälsning Annelie Kils kommun.

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 13:22, torsdag 20 januari 2022

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.