Tillbaka till samtliga rapporter

Is

Rapporterat av Android i kategorin Vägar (Övriga), anonymt 18:53, fredag 28 januari 2022

Skickades till Kil, 2 minuter senare

En stor fläck med is som bildats pga att asfalten sjunkit ihop och snö och vatten samlas där.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Jag har inte fått någon respons alls, så någon från kommunen får gärna höra av sig.

    Postat anonymt 19:25, fredag 25 februari 2022
    Fortfarande öppen, via enkät

  • Har fortfarande inte hört något. Det skulle behövas en brunn på gatan utanför Kalkstensvägen 12 så att vatten inte samlas.

    Postat anonymt 19:56, fredag 25 mars 2022
    Fortfarande öppen, via enkät

  • Fortfarande öppen, via enkät, 21:04, fredag 22 april 2022

  • Hej, jag ber om ursäkt för sent svar. Jag har lämnat informationen till gatuchef. Då anmälan är anonym kan han kontaktas på stefan.bjorkman@kil.se eller o554-19130. Jag ändrar till löst då det gäller större åtgärd än de vi kan lösa på FixaMinGata. Med vänlig hälsning Annelie Kils kommun.

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Kil (Gatuavdelningen) 10:15, onsdag 15 juni 2022

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?