Tillbaka till samtliga rapporter

Lampa ur funktion igen. Kontaktcenter?

Anonym rapport i kategori Vägar (Riksvägar/Trafikverket), 19:35, lördag 12 mars 2022

Skickades till Trafikverket, 2 månader, 1 vecka, 5 dagar, 19 timmar, 5 minuter senare

Lagades för några dagar sedan, lyste 2 kvällar och därefter återigen fel.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende som skickas vidare till ansvarig entreprenör. Enstaka lampor lagas under följande månader; februari, april, juni, augusti, oktober och december. Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 15:20, måndag 14 mars 2022

  • Löst

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 13:41, tisdag 5 april 2022

  • Huvudledsskylten påkörd kl 16.10 idag 18 maj. Skylten står ej stabilt, behöver grävas ner igen. Diarienummer på polisanmälan är: 5000-K563114-22.

    Postat anonymt 17:07, onsdag 18 maj 2022

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende och skickar det vidare till ansvarig verksamhet, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 08:58, torsdag 19 maj 2022

  • *Kategori ändrat från ‘Gatubelysning’ till ‘Vägar (Riksvägar/Trafikverket)’*

    Postat anonymt 15:38, fredag 20 maj 2022

  • Hej,

    Vägen där skylten står hör till Trafikverket. Trafikverket har meddelat att de har tagit emot informationen samt att de meddelar berörd entreprenör för information och tillsyn.

    Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 13:49, fredag 27 maj 2022

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.