Tillbaka till samtliga rapporter

Vågmästaregatan

Rapporterat av Android i kategorin Nedskräpning av Jasmina, 16:30, torsdag 17 mars 2022

Skickades till Göteborgs kommun, 5 minuter senare

Hej! Förvaltaren till vågmästaregatan 1 har konsekvent struntat i uppdraget att städa runt sina tomt och påstår att det inte är deras uppgift att städa runt huset utan kommunens. Skräp från denna lilla plätt runt huset blåser direkt in i kvillebäcken. Är det inte dags för höga böter från miljöförvaltningen? Ni kan vidarebefordra direkt till dem. Jasmina

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Fortfarande öppen, via enkät, 07:59, fredag 15 april 2022

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?