Tillbaka till samtliga rapporter

Älvsborgsbron

Rapporterat av Android i kategorin Nedskräpning, anonymt 10:27, torsdag 14 april 2022

Skickades till Göteborgs kommun, 2 minuter senare

Alla gröna områden under bron behöver städas. Såååå mycket skräp överallt.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej Jasmina, jag jobbar med rent vägområde, kring statliga vägar. Det är mycket bättre ifall du också tar en översiktsbild på området som är nedskräpat så får jag en hint till ifall det ligger på mig eller inte.

    Postat anonymt 16:47, fredag 22 april 2022

  • Entreprenören visste inte var denne ska gå, därför gick denne inte och tittade var skräpet ligger. Då är det kvar istället. Att ni bara tillåter att detta ska fortgå.

    Postat anonymt 07:20, fredag 13 maj 2022
    Fortfarande öppen, via enkät

  • Som sagt, tar du även en översiktsbild så kan jag avgöra om ansvaret är mitt. Vad jag vet har jag städat mitt ansvarsområde nyligen så skräpet du har fotat förvånar mig.

    Postat anonymt 20:23, onsdag 18 maj 2022

  • Av nån misstag har er interna konversation kommit till mig där folk säger att det inte går att avgöra var skräpet finns och att de kommer att avsluta ärendet. Skulle det finnas någon som är områdesansvarig då skulle denna person haft koll på läget.

    Postat anonymt 07:40, onsdag 15 juni 2022
    Fortfarande öppen, via enkät

  • Jasmina, du startade tråden och har uppenbarligen valt att få meddelanden när den uppdateras. Det jag ber dig är att vara mer specifik i dina rapporter. Som det är nu har du tagit en närbild på ett skräppapper vilket inte är särskilt informativt eller hur.

    Postat anonymt 16:45, onsdag 15 juni 2022

  • Fixat

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 16:45, onsdag 15 juni 2022

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.