Tillbaka till samtliga rapporter

Träd som behöver tas ner

Rapporterat av iOS i kategorin Park/Grönyta, anonymt 14:31, torsdag 28 april 2022

Skickades till Ale kommun, 4 minuter senare

I denna dunge är förskolebarn och leker men dessa björkarna och vide träden är inte då friska. Bör tas ner innan någon får dom på dig

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Marken som du hänvisar till i din felanmälan tillhör inte Ale kommun, utan Ahlafors industrihotell Aktiebolag. Du kan med fördel vända ärendet direkt till dem. Stänger härmed ärendet i Fixa min Gata.

    Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: inte kommunens ansvar

    Postat anonymt 16:13, torsdag 28 april 2022

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.