Tillbaka till samtliga rapporter

Läcka i mark

Rapporterat av Android i kategorin Vatten och avlopp, anonymt 15:08, onsdag 4 maj 2022

Skickades till Ale kommun, 1 minut senare

Vatten i gräsmattan trots utan regn i 30 dagar. Kanske läcka från fjärrvärme eller vattenrör?

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende och skickar det vidare till ansvarig verksamhet, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 16:12, torsdag 5 maj 2022

  • Hej, Vi på Gata-Park skall ta en titt på vad detta kan vara för något. Tack för att du skickade in detta på Fixa min gata

    Mvh Tobbe Engström

    Postat av Ale kommun (Tobbe Engström) 06:43, måndag 9 maj 2022

  • Hej, jag har beställt att vi skall dränera grönytan här så får vi se om det blir bättre, det är ingen vattenläcka utan det är nog så att vattnet trycker från skogen.

    Mvh Tobbe Engström

    Postat av Ale kommun (Tobbe Engström) 07:16, onsdag 18 maj 2022

  • Detta åtgärdas idag med att gräva ner en dränering så vi hoppas det blir bra.

    Mvh Tobbe Engström

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Tobbe Engström) 11:28, fredag 10 juni 2022

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?