Tillbaka till samtliga rapporter

Otömd sopkorg

Rapporterat av iOS i kategorin Avfall och återvinning, anonymt 10:47, söndag 15 maj 2022

Skickades till Göteborgs kommun, 2 minuter senare

Hej,

En sopkorg togs bort nyligen som var rätt nära den som är på detta ställe, men det har inneburit att den som är kvar snabbt blir full och som idag, överfull där saker därför slängs jämte korgen. Kan ni vänligen se till att korgen som finns kvar töms snabbt nu och oftare.

Hälsningar Michael

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?