Tillbaka till samtliga rapporter

Cykelövergångställe felplanerat

Rapporterat av desktop i kategorin Vägar (Riksvägar/Trafikverket) av Malin Dejgaard, 07:48, fredag 2 september 2022

Skickades till Trafikverket, 1 minut senare

På norra sidan av sykelövergångsstället finns det ingenstans att cykla. det är två brunnar och gräs med 50cm asfalt mellan. det är väldigt svårt att cykla här utan att hamna i gräset eller på en brunn (som ju är sänkt så det blir som att köra ned i ett hål).

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Fortfarande öppen, via enkät, 08:31, fredag 30 september 2022

  • Fortsatt svårt att cykla. speciellt när det är mörkt.

    Postat av Malin Dejgaard 09:01, fredag 28 oktober 2022
    Fortfarande öppen, via enkät

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?