Tillbaka till samtliga rapporter

Buskar vid utfarten ej klippta enligt kommunens anvisningar

Anonym rapport i kategori Vägar (Riksvägar/Trafikverket), 18:52, tis 14 juli 2020

Skickades till Trafikverket, 13 timmar, 32 minuter senare

Buskar på Trafikverkets väg ej klippta enligt kommunens anvisningar. 70cm högt. Skymmer sikten vid utfarten från Älvängens Manufaktur.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • *Kategori ändrat från ‘Träd och buskage’ till ‘Vägar (Riksvägar/Trafikverket)’*

    Postat anonymt 08:23, ons 15 juli 2020

  • Tack för din anmälan. Ärendet är överfört till Trafikverket. Hälsningar Kontaktcenter

    Postat anonymt 08:23, ons 15 juli 2020

  • Ale kommun kommer att åtgärda detta. Tack för rapporten, hälsningar kontaktcenter

    Postat anonymt 11:15, ons 15 juli 2020

  • Hej, Ale kommun kommer att klippa häcken, tack för att du hörde av dig. Mvh Annelie

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 12:54, ons 15 juli 2020

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.