Tillbaka till samtliga rapporter

Förbättringar av platsen för att förhindra olyckor

Rapporterat i kategori Lekplatser av marianne kristoffersen, 16:35, tors 13 augusti 2020

Skickades till Ale kommun, 5 minuter senare

1. På första bilden saknas brädan. Kanten är otydlig. Brädan bör gå fram till stenen. Det är för att undvika att missa att det är en nivåskillnad. 2. Lutningen syns inte på asfalten. Problem vid synnedsättning. (Den bör kontrastmarkeras så att den syns, lutningen). 3. Staketet på höger sida om scenen bör förlängas på brädan. Där staketet slutar är det högt ner till asfalten. Barn kan ramla ner här. (Det är ju en stor lekplats, och barn rör sig alltid fritt på stora ytor. De gillar att springa på stora ytor. Bild saknas.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för anmälan. Ärendet överförs till ansvarig enhet, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 11:15, fre 14 augusti 2020

  • Fortfarande öppen, via enkät, 16:58, tors 10 september 2020

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?