Tillbaka till samtliga rapporter

Trasig Gatubelysning

Rapporterat av Android i kategorin Gatubelysning, anonymt 05:41, tis 15 september 2020

Skickades till Ale kommun, 4 minuter senare

Gatubelysningen är Trasig

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din anmälan. Ärendet överförs till ansvarig entreprenör. Enstaka lampor lagas i början av följande månader: Juni, augusti, oktober, december, februari, april. Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 13:07, tis 15 september 2020

  • Fortfarande trasig, borde inte byte skett i början på oktober?

    Postat anonymt 05:45, tors 8 oktober 2020

  • Tack för att du hörde av dig igen! Vi har ställt din fråga till ansvarig entreprenör och inväntar svar. Hälsningar Kontaktcenter

    Postat anonymt 08:48, fre 9 oktober 2020

  • Fortfarande trasig belysning. Inte så kul att gå här, själv efter mörkrets inbrott.

    Postat anonymt 22:26, fre 9 oktober 2020

  • Tack för din påminnelse. Vi undersöker med vår entreprenör. Hälsningar Kontaktcenter

    Postat anonymt 11:07, mån 12 oktober 2020

  • Fortfarande trasig... Vad är status?

    Det finns väldigt mycket belysning runt om i Älvängen ,Jag har hittills sett 8 stycken, som är trasig. Hur ser rutinen ut för att kontrollera om belysning är trasig eller inte?

    Postat anonymt 06:18, tis 13 oktober 2020

  • Hej, vi kommer att börja laga samtliga släckta lampor i kommunen med start nu på måndag 16/10. Jag räknar med att det tar cirka 3 veckor efter det innan allt lyser. mvh Thomas Nihlén

    Postat anonymt 08:17, tis 13 oktober 2020

  • Löst

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 09:37, mån 2 november 2020

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.