Tillbaka till samtliga rapporter

Grenar/hela trädet(lönn) bör avlägsnas

Anonym rapport i kategori Träd och buskage, 20:11, ons 16 september 2020

Skickades till Ale kommun, 4 minuter senare

Här har lönnar växt ut i trottoaren. Märkligt att fastighetsägare inte själva kan ha koll på växter som ger hinder för gående! Varit problem här tidigare enligt rapporter.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Jag har pratat med fastighetsägaren som skall fixa detta, jag kommer kolla så det är gjort inom kort.

    Mvh Tobbe Engström

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 08:13, tors 24 september 2020

  • Detta är nu klippt

    Mvh Tobbe Engström

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 12:46, tors 1 oktober 2020

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.