Tillbaka till samtliga rapporter

Sly utmed staketet mot transportvägen och även rotskott från nedsågade Alar inne i dagisskogen bör röjas. Det sågades ner stora Alar för flera år sedan, men nu rotskott. Mycket fult och de riktiga träden syns inte.

Anonym rapport i kategori Park/Grönyta, 20:18, ons 16 september 2020

Skickades till Ale kommun, 2 minuter senare

Se ovan.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för din anmälan! Ärendet är framfört till ansvarig verksamhet. Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 16:01, tors 17 september 2020

  • Hej detta är ingenting vi kommer att åtgärda . det är skolans område . Mvh Henrik Thell Parken Ale Kommun

    Postat anonymt 08:34, fre 18 september 2020

  • Frågeformulär ifyllt av rapportören; Tillstånd ändrat till: Löst, 21:05, ons 14 oktober 2020

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.