Tillbaka till samtliga rapporter

Lerig väg efter grävmaskiner

Anonym rapport i kategori Vägar (Övriga), 17:26, fre 9 oktober 2020

Skickades till Ale kommun, 4 minuter senare

Ler kockor och jord på vägen, man kan knappt gå på vägen

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej, vi får kolla på detta och försöka lokalisera vem som är "boven". Förhoppningsvis regnar detta bort.

    Tack för att du rapporterade in detta. Mvh Tobbe Engström

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 09:15, mån 12 oktober 2020

  • Sannolikt är det Skanska som håller på med damm bygget. Vore synd om all lera regnar ner i kommunens dagvatten brunn.

    Postat anonymt 20:11, tis 13 oktober 2020

  • Hej, jag har pratat med Skanska och dom skulle sopa här i går samt hålla koll på detta bättre. Tack för du skickade in detta

    Mvh Tobbe Engström

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 08:06, tors 15 oktober 2020

  • Tog tid att få relevant response.

    Postat anonymt 17:55, fre 6 november 2020

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.