Tillbaka till samtliga rapporter

Gatubelysning trasig

Anonym rapport i kategori Gatubelysning, 06:25, ons 28 oktober 2020

Skickades till Ale kommun, 5 minuter senare

Denna gatulampa har varit trasig ett tag nu och bör lagas omgående då våra barn leker på gatan nu i mörkret. Många bilar kör på gatan och det blir svårt att se både barn och katter som springer.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din anmälan! Ärendet överförs till ansvarig entreprenör. Enstaka lampor lagas under följande månader: Juni, augusti, oktober, december, februari, april. Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 15:51, tors 29 oktober 2020

  • Hej, belysningen på Alvernas väg ansvarar bostadsrättsföreningen för själva. Ale kommun ansvarar för belysningen ut efter Myternas väg.

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 16:23, tors 29 oktober 2020

  • .

    Tillstånd ändrat till: inte kommunens ansvar

    Postat anonymt 13:51, fre 30 oktober 2020

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.