Tillbaka till samtliga rapporter

Stopp i dagvattenbrunn, vändplanen, Fridhemshöjden, Älvängen.

Anonym rapport i kategori Igensatt brunn, 10:10, sön 1 november 2020

Skickades till Ale kommun, 5 minuter senare

Gatubrunnar är övertäckt med grus och vatten samlas på vändplanen och rinner ner i trädgården istället för i brunnen.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej, Ale kommun skall åka och kolla på detta.

    Mvh Tobbe Engström

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 07:25, mån 2 november 2020

  • Detta skall nu vara åtgärdat.

    Mvh Tobbe Engström

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 11:53, tis 10 november 2020

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.