Tillbaka till samtliga rapporter

Oljespill/utsläpp?

Rapporterat av Android i kategorin Nedskräpning, anonymt 14:45, tis 1 december 2020

Skickades till Ale kommun, 5 minuter senare

På vårlöksvägens vändplats är det oljespill från mekande A-traktorer, stort område och lite har runnit ner i brunnen längs vägen. Det ser inge vidare ut alls och tänker på miljön. Vet ej om jag valt rätt kategori men hänvisa gärna dit det ska för detta är så trist att se och att hundar etc ska gå i😕 Min hund har vi fått tvätta tassarna på...

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för din anmälan. Ärendet är översänt till vägföreningen som ansvarar för vägen. Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 16:31, tis 1 december 2020

  • Hej, detta tror jag skall vara åtgärdat av Älvängens vägförening så jag sätter den som löst. Har jag fel får du öppna den igen i Fixa min gata och tack för att du skickade in detta.

    Mvh Tobbe Engström

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 07:57, mån 14 december 2020

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.