Tillbaka till samtliga rapporter

Buske som tagit över trottoaren

Anonym rapport i kategori Träd och buskage, 20:05, lör 12 december 2020

Skickades till Ale kommun, 5 minuter senare

Detta buskage står på allmän/kommunal mark mellan tomt och trottoar. Har vuxit långt ut över trottoaren. Ska det skötas av kommunen eller närmaste tomtägare?

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej, Ale kommun skall åtgärda detta när tid finnes, just nu e vi lite kort på folk. Tack för att du skickade in detta.

    Mvh Tobbe Engström

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 07:22, mån 14 december 2020

  • Hej, detta är åtgärdat nu, tack för att skickade in detta till oss

    Mvh Tobbe Engström

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 06:45, ons 16 december 2020

  • Detta åtgärdades väldigt snabbt!

    Postat anonymt 21:17, lördag 9 januari 2021

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?