Tillbaka till samtliga rapporter

Gång-/cykelväg

Rapporterat av iOS i kategorin Vägar (Övriga), anonymt 21:21, tisdag 2 februari 2021

Skickades till Ale kommun, 3 minuter senare

Mycket bilar som kör på denna gång-/cykelväg och i ganska hög hastighet så gångtrafikanter får hoppa upp i gräset. Kan man sätta upp en betonggris där som hindrar bilar att åka in?

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej, detta är på privat mark så det kan tyvärr inte Ale kommun göra något åt.

    Mvh Tobbe Engström

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 13:56, onsdag 3 februari 2021

  • .

    Tillstånd ändrat till: inte kommunens ansvar

    Postat anonymt 15:58, onsdag 3 februari 2021

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?