Tillbaka till samtliga rapporter

Någonting tjuter dag och natt i området. Det är ett mycket störande ljud dom påverkar nattsömnen

Anonym rapport i kategori Vägar (Övriga), 13:51, söndag 7 februari 2021

Skickades till Ale kommun, 4 minuter senare

Ett tjutande ljud som pågår dygnet runt. Svårt att lokalisera vad det kommer ifrån men hörs tydligt över en stor del av området kring kartnålen

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för anmälan! Detta är inget fixa min gata-ärende utan det rör boendemiljö, så ärendet stängs. Har du möjlighet att spela in ljudet? Om det inte försvinner så behöver du kontakta miljöenheten på 0303 - 70 3000 för mer info. Skriv även ner en störningsjournal och gå bak ca 2-3 veckor för att skriva ner hur och när detta ljudet stör. Miljöenheten behöver en journal för att påbörja ett ärende om boendemiljö, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 11:31, måndag 8 februari 2021

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?