Tillbaka till samtliga rapporter

Släckt belysning

Rapporterat i kategori Gatubelysning av Ale kommun, 10:35, tisdag 9 februari 2021

Skickades till Ale kommun, 4 minuter senare

Hej Bor på Björklövsvägen 12 i Älvängen. Gatubelysningen är sönder utanför vårt hus, vilket gör att det är dåligt upplyst på gatan. Hoppas att det går att få det åtgärdat.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din anmälan.

    Ärendet överförs till ansvarig entreprenör. Enstaka lampor lagas under följande månader: Juni, augusti, oktober, december, februari, april.

    Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 16:15, tisdag 9 februari 2021

  • .

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 10:08, torsdag 18 februari 2021

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?