Tillbaka till samtliga rapporter

Spetsiga stubbar Myternas skog

Rapporterat av iOS i kategorin Träd och buskage, anonymt 09:28, lördag 20 mars 2021

Skickades till Ale kommun, 1 minut senare

Hej! Det har nyligen rökts sly på lekplatsen myternas skog och det har lämnats kvar alldeles för höga stubbar. Minst 50 st. Jag är själv i branschen och detta är oacceptabelt då det är förenat med livsfara om barn snubblar och ramlar på dom. Dom kan dras ner åtminstone 10-20 cm mer. Fixa snarast tack!

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • *Kategori ändrat från ‘Lekplatser’ till ‘Träd och buskage’*

    Postat anonymt 13:06, måndag 22 mars 2021

  • Hej och tack så mycket för anmälan! Vi skickar vidare detta till ansvarig enhet, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 13:07, måndag 22 mars 2021

  • Hej Vi kommer att se över detta och åtgärda de stubbar som är för långa . Mvh Henrik Thell

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 11:17, onsdag 24 mars 2021

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.