Tillbaka till samtliga rapporter

Trafikhinder ur funktion

Anonym rapport i kategori Trafiksignaler, 14:47, måndag 22 mars 2021

Skickades till Ale kommun, 5 minuter senare

Trafikhinder ur funktion.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej, tack för informationen. Vi på Ale kommun får åka och kolla på den idag.

    Mvh Tobbe Engström

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 07:25, tisdag 23 mars 2021

  • Hej, vad händer med detta? Fortfarande inte fixat och genomfartstrafiken har ökat rejält

    Postat anonymt 09:03, torsdag 8 april 2021

  • Hej, Vi har haft problem med sändaren och den är på felsökning hos leverantör. Har legat på dom flera gånger om att detta är viktigt på grund av situationen som uppkommer och att detta måste ordnas. Ale kommun kan dessvärre inte göra mer än så.

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 13:00, torsdag 8 april 2021

  • Hej, tack för svar! Men varför är stausen ändrad till löst? Det borde väl göras när problemet är löst? Var vänlig ligg på leverantören så att det löses omgående, kan man inte fixa sändaren får man väl ta och beställa en ny.

    Postat anonymt 10:48, måndag 12 april 2021

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.