Tillbaka till samtliga rapporter

Ett rör sticker upp ur asfalten

Anonym rapport i kategori Vägar (Övriga), 11:21, tisdag 30 mars 2021

Skickades till Ale kommun, 4 minuter senare

Det sticker upp ett rör ur vägen som under vintern har "krypit" upp än mer och nu blivit något som man kan snubbla på eller köra på med bil. Vi tror att detta ligger på kommunens mark men det ligger precis i gränslandet till vår fastighetsgräns. Då vi inte känner till om röret har ett syfte rapporterar vi här.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack så mycket för anmälan! Vi överför detta till ansvarig enhet, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 12:23, tisdag 30 mars 2021

  • Hej, detta kan vi inte göra något åt för det tillhör är ett gräns rör och det får man inte ta bort. Tack för att du anmälde via Fixa Min Gata. Mvh Annelie

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Annelie Menander 14:59, tisdag 30 mars 2021

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?