Tillbaka till samtliga rapporter

Locket på brunnen är löst.

Anonym rapport i kategori Vatten och avlopp, 11:00, torsdag 8 april 2021

Skickades till Kil, 5 minuter senare

Locket på brunnen som är på höger sida av gång och cykelvägen när man kommer från Dalliden och åker mot centrum ligger löst och kan med lätthet flyttas. Detta är en väg som många barn cyklar och går till och från skolan. Vet ej hur djup brunnen är men den är fylld med vatten.

Vet inte hur länge det varit löst men det behöver åtgärdas snabbast möjligt.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej, Nu är problemet löst och locket sitter fast. Med vänlig hälsning Annelie Kils kommun.

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 14:26, torsdag 8 april 2021

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?