Tillbaka till samtliga rapporter

Folk parkerar på gångbanan vid förskolan IGEN

Anonym rapport i kategori Parkering, 09:07, tisdag 4 maj 2021

Skickades till Ale kommun, 3 minuter senare

Hej! Varför är betongsuggorna borttagna (återigen...) från gångbanan vid Hövägens förskola/Madenskolan? Nu parkerar ju bilarna där igen. Hundratals barn 1-7 år promenerar där varje dag, och tror att det är en bilfri väg. Vi var så himla nöjda när ni löste detta problemet förra året, men ett halvår senare var det samma visa igen.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej! Tyvärr måste betongsuggorna tas bort vintertid för att snöröjningsfordon ska kunna ta sig fram. Jag kontaktar parkpersonalen och ber dem ställa dem på plats igen.

    Postat anonymt 13:04, tisdag 4 maj 2021

  • .

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 14:27, tisdag 4 maj 2021

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.