Tillbaka till samtliga rapporter

Staketet

Rapporterat av iOS i kategorin Lekplatser, anonymt 16:40, söndag 13 juni 2021

Skickades till Ale kommun, 5 minuter senare

Varför har man inte satt staket hela vägen? Små barn som inte tänker sig för rasar ner på asfalten nedanför. Det är Väldigt lätt att snubbla ner eller snubblande man går upp.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende och skickar det vidare till ansvarig verksamhet, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 09:17, måndag 14 juni 2021

  • Information från ansvariga för lekplatsen, mark- och exploateringsenheten: "Vi ser över hur mycket som ska förlängas och försöker åtgärda det så att platsen känns tryggare." Hälsningar kontaktcenter

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 08:27, torsdag 24 juni 2021

  • Det är åtgärdat och har blivit så bra 👍👍👍

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Carola Karlsson 19:02, lördag 16 oktober 2021

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?