Tillbaka till samtliga rapporter

Träd håller på att ramla nära lekplatsen myternas skog

Anonym rapport i kategori Lekplatser, 15:17, onsdag 16 juni 2021

Skickades till Ale kommun, 3 minuter senare

Ett gammalt träd håller på att välta precis bakom lekplatsen myternas skog, en liten bit bakom de små husen. Fortfarande inom området med stigar där barnen brukar springa. Trädet lutar sig mot annat träd och knarrar i blåsten.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende och skickar det vidare till ansvarig verksamhet, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 07:58, torsdag 17 juni 2021

  • Hej, personal har varit på plats och tagit ned trädet. Tack för att du använder FixaMinGata. Mvh Annelie Menander

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 08:06, torsdag 17 juni 2021

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.