Tillbaka till samtliga rapporter

Cykelbanan uppbruten

Rapporterat av Android i kategorin Vägar (Övriga), anonymt 09:23, fre 2 juli 2021

Skickades till Ale kommun, 1 minut senare

En bit av cykelbanan har blivit uppbruten och behöver nu asfalterad om. Detta har varit en längre tid.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende. Denna väg är statlig och omhändertas av Trafikverket. Ditt ärende skickas vidare dit, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 13:22, fre 2 juli 2021

  • Detta ärende är fortfarande aktuellt.

    Postat anonymt 11:14, ons 25 augusti 2021

  • Hej, du får snabbast hjälp om du kontaktar Trafikverket direkt. Ärendet är redan skickat dit och de har tagit över. Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: inte kommunens ansvar

    Postat anonymt 12:46, ons 25 augusti 2021

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.