Tillbaka till samtliga rapporter

Lastbilsparkering

Rapporterat av Android i kategorin Parkering, anonymt 10:14, måndag 30 augusti 2021

Skickades till Ale kommun, 1 minut senare

Lastbilar parkerars vid området mellan Alvernas väg och Kronansskola, även lastbilar med farligt gods står mitt i bostadsområde och nära förskolan se bilden.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din anmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende och skickar det vidare till ansvarig verksamhet, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 11:05, måndag 30 augusti 2021

  • Som tillägg: vore bra om ni kan sätta upp ett hinder eller bommar så att denna företeelse inte upprepas, tror ej att en skylt skulle räcka.

    Postat anonymt 11:19, måndag 30 augusti 2021

  • En till lastbil som parkerars där. Detta pågått i mer än en vecka

    Postat anonymt 18:25, måndag 30 augusti 2021

  • Hej! Tack för din anmälan. Vi ska kika på detta!

    Postat av Ale kommun (Emma Hammarbäck) 09:51, onsdag 1 september 2021

  • Hej, Vi har nu ställt ut betonggrisar för att förhindra parkering på fastigheten.

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Emma Hammarbäck) 14:20, torsdag 16 september 2021

  • Fick rätt återkoppling och ärendet åtgärdades snabbt.

    Postat anonymt 12:42, måndag 27 september 2021

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?