Tillbaka till samtliga rapporter

Orensat galler

Rapporterat av Android i kategorin Park/Grönyta, anonymt 07:07, onsdag 1 september 2021

Skickades till Ale kommun, 3 minuter senare

Efter kraftigt regn, då mycket pinnar fastnar i gallret (nedströms) vore det bra med återkommande rensning. Alger fasnar i sörjan av pinnar och det kan inte rinna bort. Ser otrevligt ut och anlägger kommunen grejer måste det väl underhållas?

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende och skickar det vidare till ansvarig verksamhet, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 09:23, onsdag 1 september 2021

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?