Tillbaka till samtliga rapporter

Glas över gångbana

Rapporterat av Android i kategorin Nedskräpning, anonymt 11:49, lördag 18 september 2021

Skickades till Ale kommun, mindre än en minut senare

Trasigt glas som ligger på gångbana. Djuren riskerar få glas i tassarna.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende och skickar det vidare till ansvarig verksamhet, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 10:10, måndag 20 september 2021

  • Hej, Nu är glaset upp sopat. Tack för att ni använder Fixa min gata. Mvh Annelie Menander

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Annelie Menander 07:04, tisdag 21 september 2021

  • Vid första anblick såg det sopat ut, men fick du närmre så var det jättemycket glas kvar och definitivt i kanterna av g-c banan.

    Tillstånd ändrat till: Öppen

    Postat anonymt 05:59, söndag
    Fortfarande öppen, via enkät

  • Hej och tack för din felanmälan att inte allt var uppsopat..

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende och skickar det åter till ansvarig verksamhet, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 11:05, måndag

  • Hej. Vi har varit runt och tittat, men vi hittar inget glas.

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Annelie Menander 13:24, måndag

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?