Tillbaka till samtliga rapporter

Marken har sjunkit runt 2 brunnar, och längs husväggen.

Rapporterat i kategori Vägar (Övriga) av Marianne Kristoffersen, 09:42, måndag 18 oktober 2021

Skickades till Ale kommun, 2 minuter senare

Eftersom marken har sjunkit sticker brunnarna upp. De två brunnarna är därför en stor snubbelrisk för människor med synnedsättningar!

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej, detta är ett arbete som ligger under utredning och vi lagade snubbelrisken tillfälligt då det förhoppningsvis kommer att ske något här under 2022. Detta ärende kommer jag sätta som löst i Fixa min gata då vi redan har detta ärende på andra ställen dokumenterat. Tack för att du skickade in detta.

    Mvh Tobbe Engström

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 12:12, måndag 18 oktober 2021

  • Fortfarande öppen, via enkät, 10:00, måndag 15 november 2021

  • .

    Postat anonymt 10:59, måndag 15 november 2021

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?