Tillbaka till samtliga rapporter

Bensin eller diesel på gatan som rinner ner i dagbrunnen.

Anonym rapport i kategori Vatten och avlopp, 11:36, tisdag 19 oktober 2021

Skickades till Ale kommun, 4 minuter senare

Bensin/ diesel på gatan.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende. Det är BRF:en på Bäckahästens väg som är ansvariga för vägen och likaså för att omgående städa upp vätskan som nu spillts ut på gatan. I och med att en del har läckt ut i dagvattennätet så skickar vi ärendet vidare till miljöenheten också. Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: inte kommunens ansvar

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 13:39, tisdag 19 oktober 2021

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?