Tillbaka till samtliga rapporter

Bristfällig halkbekämpning

Rapporterat av iOS i kategorin Vägar (Övriga), anonymt 10:07, måndag 3 januari 2022

Skickades till Kil, 2 minuter senare

Omöjligt att gå ut och ta promenader både som vuxen och barn pga halkiga vägar i området! Svårt att även köra bil pga isig och ojämn vägbana. Mycket bristfällig snö- och isbekämpning trots vältrafikerade gator.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej, tack för din synpunkt. På hemsidan kan du läsa mer om våra direktiv gällande snö och halka. Med vänlig hälsning Annelie Kils kommun.

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 10:24, tisdag 11 januari 2022

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.