Tillbaka till samtliga rapporter

Bil dumpad i trånga vändzonen på åsengatan ligger även lösa hjul slängda bakom och den står på tvären uppe i snödrivan. Har försökt kontakta reggad ägare och anmält till polisen. Har stått där sen i mitten av veckan. Blir ett jätteproblem om det kommer snö och gör även att vi har svårt att backa ut ifrån våran gård och komma upp ifrån backen

Rapporterat i kategori Skrotbilar av Per-anders Näsström, 06:23, lördag 15 januari 2022

Skickades till Forshaga kommun, 2 minuter senare

Blir jätteproblem för snöröjning och för oss när vi ska backa ut ifrån gården

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Varit i kontakt med ägaren som lovat hämta den i början av veckan

    Postat av Per-anders Näsström 16:19, söndag

  • Har inte blivit hämtad som utlovat av ägaren. Både jag och grannarna inser att det blir jätteproblem om den står kvar där den står vid snöfall å halka. Hoppas det händer nått under helgen annars måste den bort till veckan på nått annat sätt

    Postat av Per-anders Näsström 11:53, fredag

  • Äntligen borta

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Per-anders Näsström 19:28, fredag

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?