Tillbaka till samtliga rapporter

Nedblåst träd tvärs över gång-cykelvägen.

Anonym rapport i kategori Träd och buskage, 15:57, söndag 30 januari 2022

Skickades till Ale kommun, 3 minuter senare

Under stormen 28-29/1-22 har ett träd lagt sig tvärs över gång-och cykelvägen. I närheten av gångtunneln som leder från Nödinge till Nol.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende och skickar det vidare till ansvarig verksamhet, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 08:55, måndag 31 januari 2022

  • Detta träd sågades bort, söndags kväll

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 10:09, måndag 31 januari 2022

  • Jag blev imponerad av hur snabbt problemet löstes. Jag rapporterade på en söndag eftermiddag och kl 18 samma dag var problemet löst. Jag la in en beskrivning på vår fb- grupp Vi som bor i Nödinge. Mannen som ansvarade för att problemet löstes skrev också på FB- sidan. Han fick många likes. Kul att vi nödingebor fick se att fixa min gata fungerar snabbt och effektivt.

    Postat anonymt 19:06, söndag 27 februari 2022

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.