Tillbaka till samtliga rapporter

Stora vattensamlingar.

Anonym rapport i kategori Lekplatser, 10:09, måndag 21 februari 2022

Skickades till Ale kommun, mindre än en minut senare

Stora vattensamlingar, dränering bör ses över och vattenflöde från skogen bör omhändertas. Lekplatsen iordningställdes 1977 så lite underhåll kanske vore på sin plats.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende och skickar det vidare till ansvarig verksamhet, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 13:46, onsdag 23 februari 2022

  • Var där idag 25/2 inga vattensamlingar. När det regnar mycket kommer det vatten från berget, underhåll på lekplatsen görs varje år. senaste halvåret har kommunen satt en ny gunga, och utfört sandrening på sand ytorna.

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 13:11, fredag 25 februari 2022

  • Tacksam för snabbt svar.

    Postat anonymt 11:42, tisdag 22 mars 2022

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.